Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2013

6. 2. 2013

Konec ledna - 1. vysvědčení! ( tedy zatím jen Osvědčení - v přípravném stupni ). Jedničky za genialitu začnu nosit až za dva roky. Ještě si jednou pro velký úspěch zopáknu přípravný stupeň a pak si dám ještě jeden rok odklad. Kdo si počká, ten se třeba dočká!

 

sdc17395.jpg

 

 

 

 

 

 

 STROPNÍ ZVEDACÍ SYSTÉM ERILENS

     V březnu 2013 jsme se pustili na úřadech do vyřizování instalace stropních pojezdů, které by měly nám rodičům usnadnit manipulaci s Honzíkem. Protože je Honzík čím dál víc prostorově výraznější, je to potřeba.  Inspiraci jsme našli u naší kamarádky, která je o pár kilíček těžší, a tak už  doma zvedací systém má. Můžete se podívat sem.

Pro dobré reference jsme si vybrali stejnou firmu - ERILENS, projektant nám zdarma zaměřil místnosti (1 pokoj + koupelna)  a cca do 14-ti dnů vypracoval projekt na celkovou částku cca 305 000,- Kč.

      Na Úřadu práce  jsme museli doložit dva projekty - od dvou různých firem,  obsáhlou žádost ( u které jsme tentokrát nemuseli dokazovat výši našeho majetku a příjmů) a  čekali jsme na rozhodnutí, což jim trvalo přibližně 2 měsíce.

      Souhlasili jsme s tím, že pokud nám bude náš požadavek schválen, budeme hradit 10 % z ceny projektu. Pokud bychom požadovali vyšší účast ÚP z důvodu hmotné nouze, museli bychom své příjmy a finanční situaci prokazovat.

Červenec 2013

cimg1078.jpgRevizní lékař finančního úřadu konečně rozhodl a FÚ vydal rozhodnutí, kterým nám schválili příspěvek 90 % na projekt instalace stropních pojezdů. Neztráceli jsme čas a během dvou týdnů po schválení k  nám firma Erilens přijela domů a během dvou dnů zvedací systém nainstalovala. S provedením práce jsme spokojení a jako uživatelé a pečující osoby ještě více. Nejvíce spokojený je však Honzík, zvedání z vany nadhozem se slovy: "Hej rup!"  nebyl zrovna ten adrenalin, který by k životu potřeboval.

 

 cimg1107.jpgcimg1089.jpg

 

 

 

 

Montáž je celkem bezbolestná, v našem případě nemáme nosné stropy, proto je celá konstrukce upevněná do zdí. Montážníci jsou zkušení, vyvrtali díry na chemické hmoždinky do odfouklé omítky, kachliček a dokážou se vyhnout i elektrickému vedení, které vedlo přímo tam, kde jsme to nepotřebovali. A to vše bez úhony.

foceni.gif

   Další foto najdete zde...

 

 

 

 

 

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

     Dále jsme vzhledem k váze elektrického vozíku (který jsme pořídili ze sponzorských darů - viz  "poděkování")  byli  nuceni zajistit úpravu auta v podobě dovybavenícimg1883.jpg nájezdovou rampou a snížením podlahy pro převoz vozíčkáře. Pro naše auto přicházela v úvahu tato úprava.

Cenová kalkulace firmy API.CZ  je přibližně 213 000,-.

Žádost na úřad práce jsme podávali v červnu 2013 s vědomím, že pokud bude náš požadavek schválen , musíme sami uhradit 10 % z ceny projektu.

Úřad práce nám úpravu auta schválil v září 2013, v říjnu došlo k realizaci.

Zatím si rampu můžeme jen vynachválit. Skončilo zvedaní těžkého rehabilitačního kočáru a navíc na krátké vzdálenosti máme možnost nechat Honzíka v kočáru v "zavazadlovém" prostoru. Také je to jediná možnost, jak přepravovat elektrický vozík.

Další fotografie si můžete prohlédnou zde.

 

 :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Zmiňovaný vozík jsme pořídili v červenci 2013:

- je od firmy Athamas (Pride.cz), konkrétně Lightning R-4000 s upraveným ovládáním pro doprovod

-pořízen byl výhradně ze sponzorských darů, protože vzhledem k mentálnímu postižení na něj nebude mít Honzík nikdy nárok, ačkoli tělesné postižení by ho k tomu více než opravňovalo

- poroste s Honzíkem a bude mu sloužit velmi dlouho

 

 

 

cimg0556.jpg

 

cimg0545.jpg

logo-na-stranky.jpg

 

 

 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Užíváme si léta.....

 

cimg1277.jpgcimg1295.jpgcimg1302.jpg

 

 

 

 

 

 

Podzim a další školní rok

          Přes léto nám s Honzíkem pomáhala jedna moooc šikovná asistentka Alča, zatímco jsme chodili do práce a vytvářeli hodnoty :). Díky této pomoci nebyly prázdniny tak hektické jako obvykle a dvouměsíční školní prázdniny utekly jako voda.

         S novým školním rokem jsme se vrátili do naší rehabilitační třídy, opět do přípravného stupně speciální základní školy. Příští rok už nás čeká zápis (s odkladem) do pravidelné školní docházky. Letos jsou ve třídě pouze 4 děti na 1,5 asistentky a 1 speccimg1658.jpg. podagožka, péče tedy více než luxusní. Honzík chodí do školy rád a s úsměvem.

          Koncem září Honzík oslavil své šesté narozeniny, opět bez výrazného pokroku, zato s úsměvem na líci a hlavou nezatíženou. Je to naše zlatíčko.

             Co se týče zdravotního stavu, opět se nám vrátily drobné epileptické záškuby během dne a neklidný noční spánek-nespánek, navýšili jsme proto podávané léky.

            

 Zima 2013

Kdepak je? :-)

Zatím u nás napadl sníh jen jednou, Michalka si stihla sotva sjet na bobech a zase za vydatného deště roztál a od té doby nic! Pro pečující o vozíčkáře je to požehnání, ale starší dítko by už rádo užilo nějaké té srandy.

Řádí kolem nás bacily, a tak jsme se nevyhnuli vánoční střevní chřipce, které neuniknul ani Honzík. Výpadek léků a zvracení zvládnul statečně, ani epilepsie nějak nevystrčila své růžky. Ostatně na jaro příštího roku máme slíbenou hospitalizaci v Krči - pojedeme opět na konzultaci ohledně léčby, protože v kombinaci Topamax + Phenaemaletten už jsme na maximální hranici, ne-li v toxických dávkách a klinicky se pomalu zhoršujeme, co se záchvatů týče.

Podařilo se nám získat příspěvek nadačního fondu Agrofert, a tak Honzík může od listopadu sedět v nové rehabiliční židli Tobi Madita - vel. 2. Používáme ji v kombinaci s ortézou pro sed a maximálně nám vyhovuje. Předpokládáme, že ji budeme používat místo židle Squiggles, kterou budeme muset nejspíše vrátit příští rok pojišťovně, protože budeme žádat o polohovací invalidní vozík.

Letos se nám podařilo realizovat vše, co jsme si vytyčili, že bychom chtěli jako pečující osoby dosáhnout. Podařilo se nám instalovat stropní pojezdy, do auta zabudovat nájezdovou rampu, pořídili jsme elektrický invalidní vozík a upravili ho pomocí autosedačky tak, aby byl pro Honzíka co nejvhodnější, na vozík Kozlík jsme pořídili dopředu brašny a do vozíku zimní fusak. To vše díky sponzorům v sekci "Poděkování" a také za naší finanční spoluúčasti samozřejmě. 

 

To všechnpf-2014.jpgo nám dává pocit, že jsme schopni zabezpečit Honzíkovi pohodlí a péči, jakou bude do dalších let potřebovat. Znovu jsme si potvrdili, že máme kolem sebe mnoho lidí, kteří rádi pomohou, tak jako i my těžíme z našeho životního osudu a pomáháme dál.