Jdi na obsah Jdi na menu
 


Léto se nám blíží :)

19. 5. 2011

 

 

 

motylci.gif

 

 

Jezdíme často plavat do bazénu, trávíme čas na čerstvém vzduchu a užíváme hezkého počasí.

      

sdc13662.jpgsdc13664.jpg

 

 

 

 

                              

sdc13678.jpgsdc13683.jpg

                                                   

 

                  

 

 

                  

 

                                     motylek1.gif

Chystáme se na úpravu auta - otočné sedadlo od firmy Protec Metal, s. r. o.

Tsedacka.jpguhle úpravu doufáme, že uhradí sociální odbor města. Je v hodnotě cca 60  000,- Kč. Ze v současnosti používané otočné autosedačky už nám Honzík vyrůstá a protože ji máme v užívání teprve dva roky a hradil nám ji také soc. odbor města, máme na úřadě předběžně domluveno, že doplatíme zpět poměrnou část, kterou nám za nynější sedačku uhradil úřad a potom nám teprve bude moci úřad proplatit zmíněné otočné sedadlo (včetně vmontované dětské sedačky). Rozhodli jsme se, že se do této úpravy auta pustíme co nejdříve, s ohledem na chystanou reformu ministra Drábka.

 

motylek2.gif

el.-postel.jpgDál se také chystáme na obměnu Honzíkova pelíšku, který má

v obývacím pokoji. Dosud s námi byl v místnosti v dětské postýlce, ale už nám ji začíná přerůstat. Proto jsem poprosila kamarády, kteří už mají zkušenosti s elektrickou polohovací dětskou postelí s rozměry 170 x 70 cm, a vyhlédla jsem pro Honzíka tuto od firmy Proma Reha  (viz obrázek). Teď už jen zbývá přesvědčit neuroložku, aby se povznesla nad své limity pro pojišťovnu a potvrdila nám nezbytný poukaz. Určitě dáme vědět, jak jsme byli úspěšní!

 

 

 

Na přelomu května/června jsme se opět zúčastinili týdenního kurzu s Ranou péčí, tentokrát v krásném golfovém hotelu Svratka u Hlinska.

dsc_0394.jpgBáječně jsme si odpočinuli, hodně pro nás znamenalo, že jsme byli celá čtyřčlenná rodina pohromadě, protože v každodenním shonu školy, kroužků, terapií a dvou prací  na sebe máme málo času.

Dopoledne jsme se věnovali Honzíkovi, zatímco Michalka trávila čas ve své dopolední skupince zdravých sourozenců, za doby Honzíkova spánku jsme se mohli věnovat jen Michalce, což jí hodně prospělo a odpoledne jsme dělali spostu pro nás nových věcí společně.

Poznali jsme nové kamarády, především v naší dopolední čtyřčlenné skupince, hodně jsme se nasmáli, relaxovali, vyzkoušeli pletení z pedigu (v čemž doma zdárně pokračujeme), zumbu, canis, plaváčka, míčkování, muzikoterapii, vydali jsme se na soukromý výlet do skanzenu Veselý kopec a do Vagón expresu Polnička.

Byl to krásný únik z každodenních povinností a jsme rádi, že se nám povedl ten husarský kousek zúčastnit se téhle akce už potřetí.

 

Pár vybraných fotek ze super týdne si můžete prohlédnout ve fotoalbu.

 

 

Sbírka pro Honzíka :)

sdc13871.jpg

Po návratu z kurzu na nás doma čekalo moc milé překvapení. Než jsme odjížděli, konal se v našem městě Nová Bystřice každoroční Den dětí spojený s pohádkovým lesem, atrakcemi pro děti a večerní zábavou pro dospělé.

Pořadatelům téhle akce se  před námi dokonale podařilo utajit, že uspořádali sbírkovou akci spojenou s prodejem odznáčků dětského dne a výtěžek se rozhodli letos darovat Honzíkovi.

 

sdc13869.jpg

 

Děkujeme Báře Jesenské za to, že navrhla obdarovat právě našeho Honzíka, všem pořadatelům Dětského dne, kteří tento návrh podpořili  a  všem skvělým lidem , kteří se přišli pobavit a  rozhodli se  ve sbírce přispět.

 

 

 

Ve sbírce bylo vybráno 4 000,- Kč a my za ně Honzíkovi pořídíme videochůvičky Luvion , díky kterým můžeme Honzíka  monitorovat a včas zakročit při každodenních epileptických záchvatech, které Honzíka trápí běhěm i po každém spánku a na které nás běžné zvukové chůvičky neupozorní.

 

D Ě K U J E M E !

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

" Redesign  plínek "

Po dvou dětech a skoro pěti letech užívání potřebovaly naše plínky malinko osvěžit a do dalších let získat nový netradiční  vzhled.

Vyšetřila jsem si jedno odpoledna a vrhla se na to. S výsledkem jsem maximálně spokojená!

 

   

sdc13863.jpg

sdc13866.jpg

sdc13864.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Zážitkové odpoledne s Ranou péčí v ZOO Hluboká

sdc13875.jpgVyužili jsme nabídky Rané péče ČB a jeli jedno deštivé sobotní odpoledne na setkání rodičů do Zoo Hluboká spojené s lektorovanou prohlídkou a kontaktnímsdc13883.jpg randíčkem se zvířátky.

Počasí jsme nedbali a v ZOO se nám moc líbilo!

Popovídali jsme si s kamarády, které jsme dlouho neviděli, prohlídli zvířátka, která neutekla před deštěm a hladili jsme hady, želvu, morče, myši, kozy,  prohrábli se v červíkách a výborně se bavili.

sdc13898.jpg       sdc13880.jpg     sdc13879.jpgsdc13896.jpg sdc13882.jpgsdc13885.jpg