Jdi na obsah Jdi na menu
 


Honzíkovo auto

21. 12. 2010

Prosinec 2010

g130093.gifVzhledem k tomu, že potřebujeme  spolu s Honzíkem přepravovat při každém přesunu také kočár a mnoho dalších pomůcek, rozhodli jsme se, že si koupíme automobil, do kterého vše naložíme a přitom nebudeme muset kočár (který váží 18 kg) neustále skládat , od terénního Kozlíku sundavat kola atd.

 

Nakonec jsme se rozhodli pro VW Caddy Maxi Life, 1,9 TDi, 77kW.  Jedná se o 7mi místné g130113.gifvozidlo, kde my jsme poslední dvojsedadlo vyndali a tím nám vznikl obrovský nákladový prostor. Rehabilitační kočár do kufru naložíme bez nejmenších problémů a ještě zbývá dost místa na ostatní nezbytnosti....

 

Samozřejmě že jsme si ho mohli pořídit jen díky tomu, že Honzík už je tříletý a má tedy možnost získat od sociálního odboru příspěvek na pořízení automobilu a díky tomu, že stát nám dává možnost uplatnit odpočet DPH a vrátí nám ji po zakoupení auta zpět. Také jsme získali slevu od výrobce.

 

I přesto všechno patří tohle auto do kategorie rodinných vozů, čili cena za něj není zanedbatelná a proto jsme si ho museli nechat havarijně pojistit včetně odcizení vozu, protože v takovém případě bychom neměli ani auto a navíc bychom museli vracet úřadu jejich příspěvek.

Do budoucna plánujeme ještě pořídit otočné sedadlo pro invalidy a věříme, že nám tenhle velký pomocník bude sloužit dlouhá léta! :)

 O tom, jak se vyřizuje příspěvek na pořízení auta a vrácení DPH si můžete přečíst zde.

 

  sdc13160.jpgsdc13161.jpg   sdc13162.jpg   auto_soupaci-dvere.jpgauto_kufr.jpgauto_kufr_2.jpg

 caddy-kufr.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

caddy maxi

(pavla, 18. 5. 2015 11:56)

schanim take tento vuz pro naslednou upravu pro prevoz vozickare.muzete mi rici,kde vam dali slevu?nam take dali nejakou nabidku,ale furt je to moc i kdyz nam vrati dph.chtela bych to porovnat.manzel ma als a je ztp/p.dekuji pavla