Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lutová 2010

12. 6. 2011

Kurz s Ranou péčí - Lutová 2010

Na konci května jsme odjeli s Ranou péčí na čtyřdenní kurz do malé vesničky Lutová u Třeboně. Prodloužený víkend jsme strávili v penzionu Na vyhlídce, který je dokonale přizpůsoben pro vozíčkáře svými bezbariérovými vstupy, vybavením pokojů i koupelnami. Jako bonus nabízí milou a ochotnou obsluhu, krásnou zahradu a klidnou okolní přírodu.

Protože už jsme jeli na takový kurz podruhé (viz Holenský dvůr 2009), věděli jsme dobře, co nás asi čeká, jak to bude probíhat, znali jsme spoustu přátel, kteří jeli s námi a moc jsme se těšili. 

 ObrazekLetošní kurz se od toho loňského lišil tím, že byl "skromnější co do počtu účastníků" a více rodinný. Doslova  zaváněl teplem rodinného krbu.  Méně se "cíleně rehabilitačně stimulovalo" a více se relaxovalo! 

 

Sjelo se 10 rodin z jihočeského kraje, navázali jsme nová přátelství a utužili ta stará, dohromady jsme vytvořili poměrně slušnou partu pohodových lidiček.

 Byla to moc prima rodinná dovolená, pro naši Michalku hodně znamenalo, že jsme dělali spoustu věcí v komletní sestavě a všichni jsme si to užívali.

Moc děkujeme všem poradkyním Rané péče (i jejim rodinným příslušníkům), příprava kurzu jim dala strašně moc práce a organizačních starostí. Vážíme si všeho, co pro nás dělají! Děkujeme také Nadačnímu fondu Světluška a jejich velkorysému finančnímu příspěvku na tento pobyt.

 

 A na co budeme letos vzpomínat?

 • na pohybové hry s písnikami a velbloudí tanec naší tety Jany.........

 

 • na vodní hrátky v Třeboňském  bazénu  v Auroře........Obrazek

 

 • na 15 km výlet na kolech v okolí Lutové

- naše Michalka opravdu ujela na jeden zátah na svém malém kolečku 15 km!!! Za slíbené Lentilky v cíli by udělala opravdu cokoliv... Bylo to prima a vůbec nevadilo, že jsme malilinko sprchli...

Obrazek

 • Obrazekna hodinu Kick boxu a super Zumba tanec (mám pocit, že se vlním ještě dneska)

 

 

 

 • na malování triček hliněnou technikou a barvami na textil
 • na večerní sedánky s ostatními rodiči našich" jiných" zlatíček
 • na přednášku s logopedkou a následnou konzultací - moc jsme tomu nevěřili, ale opravdu nám dala pár rad, které fungují! - takže jsme začali Honzíka krmit v ortéze a jde to.... stačí pár malých fíglů a dílo se daří
 • Obrazek

na hipoterapii a všudepřítomné bahýnko kolem dokola

 

 • ObrazekObrazek

   

  na bubnování s p. Šušorem - ten nezklame nikdy

 

 • a také na táboráček, závěrečné promítání fotografií a vypouštění lampiónů štěstí

Stihli jsme toho za pouhé čtyři dny opravdu hodně, moc jsme si to užili, vrátili se do dětských let,  hodně se nasmáli, odpočinuli si a  přišli na jiné myšlenky.

KURZ SE OPĚT DOKONALE VYDAŘIL!!!

 

Fotodokumentaci našeho řádění najdete ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář